Rozdíl mezi hydratací a hydratací
- Máme přípravky, které hydratují spíše povrchově – efekt je krátkodobý, po nanesení máme dobrý pocit, pleť je vláčná, ale po delší době opět cítíme, že by to ještě něco chtělo, pleť nemá dost.
- Přípravky zajišťující hloubkovou hydrataci – efekt dlouhodobý s cílem pleť převychovat, zvýšit úroveň vlhkosti a zlepšit celkový komfort.
Příklad je kyselina hyaluronová
Tolik známá aktivní látka. Najdeme ji téměř v každém krému – a to za 100Kč, ale také i za 2000Kč. Proč tyto rozdíly? Velmi záleží na typu kys. hyaluronové.
2 základní typy:
- vysokomolekulární
- nízkomolekulární
Právě velikost molekul výrazně ovlivňuje samotné proniknutí do kůže. Čím menší molekuly jsou, tím hlouběji pronikají do kůže, lépe se vstřebávají a přináší výsledky. Dalšími faktory jsou také použité ingredience, jejich čistota, samotná výroba. Často se stává, že spíše platíme za „pozlátko“, za marketing, značku, za obal… Více o kyselině hyaluronové ZDE.
Základ
Pleť potřebuje pravidelnou a systematickou péči.
- Základem všeho je samotné čištění, ideálně 2 krokové (např. mléko a tonikum (bez alkoholu).
- Kvalitní hydratační krém ráno i večer.
- Od 30 let je vhodné také pravidelně zařadit i pleťové sérum (přichází pod krém). Sérum lze použít v případě potřeby i v mladším věku. Vždy je vhodné se poradit s odborníkem o vhodném typu séra a ne slepě nakupovat různá séra s kys. hyaluronovou…
- Extra péče: hydratace přes den pomocí hydratačních vod, sprejů, květinových vod a sér a 1x týdně hydratační plátýnková maska.
- Samozřejmě nepodceňujte pitný režim, kvalitní a vyváženou stravu, pohyb,… Kůže je odrazem našeho těla!
Letní TOP produkty:
Komentáře ke článku